نصب گریتینگ

نحوه نصب گریتینگ روی کانال پیش ساخته

گریتینگ را می توان به روش های زیر روی کانال پیش ساخته نصب نمود:

۱- پیچ کردن گریتینگ روی سیستم لاکینگ:

در مورد کانال های پیش ساخته ای که روی بدنه ی آنها سیستم لاکینگ تعبیه شده است. می توان در فواصل ۵۰ سانتیمتری گریتینگ ها را روی قطعه ی فلزی یا پلاستیکی چفت شده در بدنه ی کانال فیکس نمود. گریتینگ ها در بیشتر مدل های ساخت هاراتون آلمان به این شیوه روی کانال نصب می شوند:

نصب گریتینگ

گریتینگ پلی آمید قابل نصب با سیستم لاکینگ

پیچ و قفل فلزی

پیچ و قفل فلزی

پیچ و قفل پلاستیکی

پیچ و قفل پلاستیکی


۲- پیچ کردن گریتینگ کانال از دو طرف:

بیشتر گریتینگ های ساخت شرکت نیکول فرانسه توسط دو پیچ به صورت ضربدری از دو طرف روی بدنه ی کانال نصب می شوند. سوراخ هایی در بدنه ی کانال تعبیه شده است و پیچ ها که معمولا از جنس استیل می باشند در فواصل پنجاه سانتیمتری، گریتینگ را روی بدنه ی کانال فیکس می کنند:

نمونه گریتینگ چدنی نصب شده روی کانال پیش ساخته

نمونه گریتینگ چدنی نصب شده روی کانال پیش ساخته

پیچ و مهره نصب گریتینگ

پیچ استیل و مهره برنجی


۳- نصب گریتینگ به صورت کلیکی:

به طور کلی در دو حالت ما گریتینگ را توسط پیچ و یا سیستم لاکینگ به بدنه ی کانال متصل می کنیم: ۱- زمانی که بحث سرقت مطرح باشد ، ۲- زمانی که از روی گریتینگ ها عبور ترافیکی داشته باشیم. در غیر این صورت مدل هایی که جهت تردد عابرین پیاده طراحی شده اند نیازی به پیچ برای فیکس شدن روی بدنه ی کانال ندارند. این مدل گریتینگ ها با یک خار پلاستیکی به صورت کلیکی در بدنه ی کانال جا می روند که به راحتی قابل باز شدن و برداشتن باشند. در تصاویر زیر چند مدل از کانال های پیش ساخته ای که با این روش به گریتینگ فیکس شده اند را ملاحظه می فرمایید:

نصب گریتینگ 44050

گریتینگ و کانال ۴۴۰۵۰

نصب گریتینگ CAN10AHP

گریتینگ و کانال CAN10AHP

نصب گریتینگ 44000

گریتینگ و کانال ۴۴۰۰۰


نصب کانال پیش ساخته و گریتینگ

پس از فیکس کردن گریتینگ ها روی بدنه ی کانال نوبت به نصب کانال پیش ساخته در کف محوطه ی مورد نظر می رسد. لازم به ذکر است قبل از اینکه کانال در بتن جاگذاری شود حتماً می بایست گریتینگ ها روی بدنه ی کانال نصب شده باشند چرا که در زمان گیرایش بتن، احتمال دفرمه شدن کانال وجود دارد. در صورتی که کانال پیش ساخته دفرمه شود، گریتینگ ها بعد از بتن ریزی جا نمی روند و نمی توان آنها را روی بدنه ی کانال نصب نمود. در ویدئوی زیر با نصب کانال های پیش ساخته آشنا خواهید شد:


لینک های مرتبط: ” گریتینگ غیر فلزی