خرید گریتینگ

جهت خرید گریتینگ به چه نکاتی می بایست توجه داشت؟

قبل از خرید گریتینگ باید دقت شود که قیمت تنها عامل تعیین کننده برای خرید نیست، چرا که قبل از استعلام قیمت از شرکت های مختلف، ابتدا می بایست نوع گریتینگ مناسب برای پروژه تان را تعیین نمایید. به عنوان مثال اگر می خواهید برای یک محیط اسیدی که مواد شیمیایی دائما در کف محوطه مورد نظر جریان دارند و با گریتینگ ها در تماسند، خرید کنید، استفاده از گریتینگ های پلاستیکی یا استیل حتی اگر قیمت بالاتری نسبت به گریتینگ های گالوانیزه داشته باشند، به صرفه تر می باشد. چرا که عمر مفید بیشتری در محیط اسیدی دارند.

همچنین در مورد مقاومت وزنی مورد نیاز برای پروژه تان مطمئن شوید، اگر برای کف پارکینگ گریتینگ نیاز دارید، حتما کلاس مقاومت وزنی B125 و یا C250 برای کار شما مناسب تر هستند، حتی اگر قیمت بالاتری نسبت به گریتینگ های A15 داشته باشند. برای آشنایی با کلاس های مقاومت وزنی مقاله ی  ” گریتینگ چیست؟ ”  را بخوانید.

معماری فضای پروژه نیز اهمیت دارد. البته این یک امر سلیقه ای می باشد و طرح گریتینگ انتخابی کاملا به سلیقه و کاربری فضای مورد نظر شما مرتبط است. مسلما وقتی برای یک فضای صنعتی خرید می کنید، طرح متفاوتی از گریتینگ مورد نیاز است تا هنگامی که برای یک استخر.


مقایسه ی سیستم سنتی با روش های مدرن اجرای گریتینگ

بسیاری از مشتریان با یک برآورد ذهنی و نه مهندسی، خیلی سریع به این نتیجه می رسند که ساخت گریتینگ و کانال هدایت آب با مصالح بنایی و درجا، از خرید کانال پیش ساخته هدایت آب، مقرون به صرفه تر است.

این ذهنیت به دلایل زیر ایجاد می شود:

۱ – از هزینه های ساخت گریتینگ و کانال آب به صورت سنتی برآوردی ندارند: یک مثال ساده در اینجا ذکر می شود. برای ساخت کانال آب و گریتینگ در یک پروژه ی مسکونی جمع هزینه های زیر را در نظر بگیرید:

– دستمزد جوشکار

– هزینه ی ایجاد کانال با سنگ یا بتن

– محاسبه ی میزان آهن مورد نیاز، به عنوان مثال دو متر نبشی ۸ + دو متر ناودانی ۸

– هزینه ی رنگکاری گریتینگ

– هزینه لولا، سیم جوش و سایر ابزار اضافی که در حین ساخت مصرف می شود

موارد بالا را برای ساخت یک متر طول کانال و گریتینگ با هم جمع بزنید.

۲ – عمر مفید در نظر گرفته نمی شود: مسلما یک گریتینگ استاندارد و با کیفیت به مراتب عمر مفید بالاتری نسبت به گریتینگ های ارزان و بی کیفیت دارد. یک استخر شنا را در نظر بگیرید که اطراف آن از گریتینگ استفاده شده است. به طور میانگین اگر هر دو سال یک بار نیاز به تعویض گریتینگ ها داشته باشیم در طول مدت عمر آن استخر شاید ۲۰ بار باید گریتینگ ها عوض شوند، اما اگر از گریتینگ استاندارد و با کیفیت استفاده شود شاید در تمام طول عمر آن استخر نیاز به تعویض گریتینگ ها نداشته باشیم. جمع هزینه های تعویض گریتینگ ها در طول سالیان استفاده از استخر خیلی بیشتر از قیمت اولیه ی خرید گریتینگ های استاندارد است.

۳ – زمان اجرا که به صورت هزینه سربار در پروژه ظاهر می شود نادیده گرفته می شود: زمان تحمیلی به پروژه را به صورت هزینه برآورد نمایید. استفاده از کانال ها و گریتینگ های پیش ساخته باعث صرفه جویی در وقت می گردد.

۴ – از اجرای صحیح در پروژه های خاص ذهنیتی ندارند: گاهی برخی از مشتریان قیمت ساخت یک کانال هدایت آب به صورت سنتی را خیلی پایین برآورد می کنند، وقتی از نوع مصالح به کار رفته در این پروژه ها اطلاع حاصل می کنیم ، می بینیم که مقاومت وزنی مورد نیاز برای ساخت گریتینگ لحاظ نشده است و بعد از مدت کوتاهی از گذشت افتتاح پروژه ، گریتینگ ها دفرمه شده و هنگام عبور از روی آنها ایجاد صدا می کنند. و یا به دلیل عدم استفاده صحیح از نبشی فلزی دو طرف کانال، سنگ یا بتن کف در اطراف گریتینگ آسیب دیده و شکسته است.


با در نظر گرفتن موارد بالا مطمئناً یک خرید صحیح و مهندسی انجام خواهد گرفت. مشاوران شرکت گریتینگ راتین شما را در انتخاب کانال و گریتینگ مناسب برای پروژه شما راهنمایی خواهند نمود.


لینک های مرتبط: “ قیمت گریتینگ گالوانیزه ” , ” گریتینگ و کانال