گریتینگ گالوانیزه

گریتینگ گالوانیزهگریتینگ گالوانیزه مخصوص پارکینگ ها

• کد: GCAN10BC     • ساخت فرانسه   • عرض: ۱۳ سانتیمتر     • ضخامت: ۲ سانتیمتر   • طول: یک متر     • کلاس مقاومت وزنی: B125

همانطور که در مقاله ی ” گریتینگ چیست؟ ” کلاس های مقاومت وزنی انواع گریتینگ ها شرح داده شد، این گریتینگ با توجه به قرار گرفتن در کلاس مقاومت وزنی B125 ، بر اساس استاندارد EN1433 اروپا، گزینه ی مناسبی برای کف پارکینگ ها یا فضاهای مشابه که دارای تردد ترافیکی می باشند، است. جنس این مدل، فولاد گالوانیزه گرم است. به عنوان درپوش انواع کانال های هدایت آب چه از نوع پیش ساخته و چه از نوع بتنی یا ساخته شده با سایر مصالح بنایی، می توان از گریتینگ گالوانیزه GCAN10BC استفاده نمود. این مدل ساخت شرکت نیکول فرانسه بوده و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است .

گریتینگ گالوانیزه بیشتر مناسب چه فضاهایی است؟

به طور کلی گریتینگ های فلزی (به استثنای گریتینگ های استیل) در فضاهایی پیشنهاد می شوند که بحث خورندگی مطرح نباشد. در شرایط آب و هوایی مرطوب مثل شمال ایران، در فضاهایی مثل استخرها و یا کارخانجاتی که دائم از مواد شیمیایی برای شستشوی دستگاه ها و کف سالن استفاده می کنند بهترین گزینه همان گریتینگ های پلاستیکی و کامپوزیتی هستند.

بر خلاف باور عموم در مورد مقاومت وزنی پایین گریتینگ های پلاستیکی، لازم است بدانید که مقاومت وزنی هیچ ارتباطی با جنس گریتینگ نداشته و مستقیماً با ضخامت و شکل قالب گریتینگ مرتبط است. به عنوان مثال گریتینگ گالوانیزه ای که از ورق شکل داده شده ساخته شود و ضخامت آن چند میلیمتر باشد، به مراتب از یک گریتینگ کامپوزیتی با ضخامت ۲-۳ سانتیمتر، ضعیف تر است. در ویدئوی زیر آزمایش مقاومت گریتینگ گالوانیزه و گریتینگ کامپوزیتی را مشاهده می نمایید:

مزایای گریتینگ گالوانیزه

– در فضاهای صنعتی که بحث خورندگی و مواد شیمیایی مطرح نباشد، عمر مفید گریتینگ های گالوانیزه بالاتر است.

– مقاومت بالا در برابر ضربه ( مقاومت در برابر ضربه با مقاومت وزنی متفاوت است )

معایب گریتینگ گالوانیزه

– مقاومت پایین در برابر خوردگی و مواد شیمیایی و زنگ زدگی در صورت مخدوش شدن لایه ی گالوانیزه

– وزن بالا

– خراب شدن نشیمن گاه گریتینگ در پارکینگ ها هنگامی که کانال زیرین از سنگ یا بتن ساخته شده باشد.

– تنوع پایین از نظر ظاهری ( طراحی و رنگ )

نمونه گریتینگ گالوانیزه

با مواردی که در بالا عنوان شد می توان نتیجه گیری کرد که گریتینگ گالوانیزه برای کاربری های معمولی مثل پارکینگ یا آشپزخانه های صنعتی مناسب است، البته در صورتی که همراه با کانال پیش ساخته پلیمری مورد استفاده قرار گیرد.

لینک های مرتبط: ” گریتینگ صنعتی ” , ” قیمت گریتینگ گالوانیزه ” , ” ورق گریتینگ ” , ” وزن گریتینگ

به اشتراک بگذارید...