گریتینگ صنعتی

گریتینگ صنعتیگریتینگ مخصوص فضاهای صنعتی

• کد: ۴۷۱۳۵     • ساخت هاراتون آلمان  • عرض: ۲۱سانتیمتر     • ارتفاع: ۲۱ سانتیمتر   • طول: یک متر     • کلاس وزنی: B125

برای جمع آوری و هدایت آب های سطحی در کف سوله کارخانجات و فضاهای صنعتی مشابه، اگر دبی آب بسیار زیاد باشد، نیازمند یک کانال با عرض و عمق مناسب هستیم، گریتینگ و کانال ۴۷۱۳۵ از نظر ابعاد می تواند انتخاب خوبی باشد. البته در فضاهای صنعتی بحث مقاومت در برابر عبور لیفتراک ، همچنین ضد اسید بودن گریتینگ نیز اهمیت دارد که گاتر ۴۷۱۳۵ از هر نظر مناسب است. این مدل تا سایز ۱۶۰ میلیمتر قابلیت تعبیه خروجی دارد. جنس گریتینگ آن پلی آمید تقویت شده ( کامپوزیت پلی آمید و الیاف ) می باشد. بدنه ی کانال نیز به توجه به گوشه های گرد و سطح صیقلی، برای فضاهای بهداشتی مناسب است. کارخانجات صنایع غذایی، کارگاه های بزرگ صنعتی، تعمیرگاه های بزرگ، آشپزخانه های صنعتی و … از جمله مشتریان گریتینگ و کانال پیش ساخته آب۴۷۱۳۵ هستند.


نحوه اتصال گریتینگ صنعتی به کانال

در این مدل، گریتینگ ها در طول های ۵۰ سانتیمتر روی کانال قرار می گیرند و توسط یک پیچ میانی به سیستم لاکینگ تعبیه شده در داخل بدنه ی کانال فیکس می شوند. این امر باعث می شود که گریتینگ کانال در اثر عبور و مرور در جای خود ثابت مانده و ایجاد صدا نکند، همچنین عمر مفید آن بالاتر برود. جهت تمیزکاری داخل کانال نیز که در فضاهای صنعتی معمولا در فواصل زمانی کوتاه تری ممکن است انجام گیرد، پیچ به راحتی باز شده ، درپوش برداشته می شود و تمیزکاری انجام می گیرد. همچنین می توان در فواصل دلخواه یکی از گریتینگ ها را که کمتر در معرض تردد لیفتراک قرار دارد به بدنه ی کانال پیچ نکرد تا هنگام شستشوی داخل کانال ، از آن قسمت به عنوان دریچه دسترسی استفاده گردد.


عرض های موجود گریتینگ های صنعتی

گریتینگ صنعتی در عرض ۱۶ و ۲۱ سانتیمتر موجود است، مدل های عرض ۱۶ سانتیمتر یک کلاس از نظر مقاومتی نسبت به مدل عرض ۲۱ بالاتر هستند، در عرض ۱۶ سانتیمتر ، گریتینگ می تواند ۲۵ تن به ازای هر محور خودرو یا لیفتراک را تحمل کند و در عرض ۲۱ سانتیمتر، گریتینگ تا دوازده و نیم تن تحمل بار دارد. از اینرو اگر در پروژه ی مورد نظر شما، میزان دبی آب در حد نرمال شستشو باشد، گریتینگ های عرض ۱۶ سانتیمتر پاسخگوی نیاز شما هستند و در عین حال مقاوت وزنی بالاتری دارند. گریتینگ های صنعتی عرض ۱۶ سانتیمتر می توانند با کانال ارتفاع ۷٫۵ ، ۹٫۵ و یا ۲۰ سانتیمتری مورد استفاده قرار گیرند.
ابعاد گریتینگ صنعتی


نحوه محاسبه عرض گریتینگ برای پروژه های صنعتی

در پروژه های صنعتی سوالی که اکثر مشتریان می پرسند، عرض مناسب گریتینگ برای کانال هدایت آب است. انتخاب ابعاد کانال به موارد زیر بستگی دارد:

۱ – محدودیت های کف سازی: اگر در پروژه مورد نظر شما، از نظر ارتفاع کانال محدودیت وجود داشته باشد و ما نتوانیم یک کانال با ارتفاع به عنوان مثال ۱۵ – ۲۰ سانتیمتری کار کنیم، ناگزیریم که عرض بیشتری را به کانال اختصاص دهیم و به عنوان مثال از کانال های با عرض ۱۶ یا ۲۰ سانتیمتری به جای کانال های عرض ۱۳ استفاده کنیم. اما اگر محدودیتی نباشد می توان عمق کانال را بیشتر گرفت تا عرض کمتر شود، در نتیجه مقاومت وزنی بالاتر خواهد بود.

۲ – فاصله ی خروجی ها: به طور میانگین ما برای هر ۱۰۰ متر مربع سطح آبگیر، با یک کانال تراز به طول ۱۲ متر، یک عدد خروجی نیاز داریم، اگر این استاندارد در پروژه قابل انجام باشد، کانال های با عرض و عمق حداقلی نیز می توانند پاسخگو باشند. اما اگر فاصله ی خروجی ها بیشتر شود، می بایست از کانال بزرگتری استفاده کنیم.

۳ – میزان آب ریزی: اگر کانال و گریتینگ مورد نظر ما فقط نیاز به جمع آوری و هدایت آب های سطحی حاصل از بارندگی یا شستشو را داشته باشد، ابعاد کوچکتری نیاز است. اما اگر به عنوان مثال در یک آشپزخانه ی صنعتی که آب دیگ های برنج روی کف تخلیه می شود نیاز به کانال هدایت آب داشته باشیم، می بایست سایز بزرگ تری از کانال را کار کنیم که هرگز سرریز نشود و هیچوقت آب روی سطح کف باقی نماند.

همچنین با استفاده از نرم افزار مخصوص طراحی کانال های هدایت آب، توسط کارشناسان ما ابعاد کانال مورد نیاز در پروژه شما قابل محاسبه می باشد.

نرم افزار ابعاد کانال و گریتینگ

و به طور کلی در صورتی که به صورت تجربی قصد تعیین ابعاد کانال را دارید این نکته را در نظر بگیرید که با توجه به ضریب انتقال هیدرولیکی کانال های پیش ساخته، می توان عرض و عمق کانال آب را تا سه برابر نسبت به کانال های ساخته شده با مصالح بنایی کوچکتر در نظر گرفت، به عنوان مثال اگر در پروژه های قبلی از کانال عرض ۲۵ یا ۳۰ استفاده می نمودید، در صورت استفاده از کانال پیش ساخته می توانید این عرض را ۱۳ و یا ۱۶ سانتیمتر در نظر بگیرید.

با توجه به آغاز فروش گریتینگ با عرض ۱۳ سانتیمتر، در صورتی که با استفاده از مطالب فوق به این نتیجه رسیدید که یک کانال با عرض ۱۳ کفایت پروژه شما را می کند، می توانید به جای کانال و گریتینگ عرض ۲۱ از مدل های عرض ۱۳ استفاده نمایید.

لینک مرتبط: گریتینگ استیل

به اشتراک بگذارید...