گریتینگ چدنی

گریتینگ چدنیگریتینگ چدنی مخصوص پارکینگ

• کد: CAL10BF     • ساخت نیکول فرانسه  • عرض: ۱۳سانتیمتر     • ارتفاع: ۱۰ سانتیمتر   • طول: یک متر     • کلاس وزنی: B125

بین گریتینگ های فلزی مخصوص پارکینگ، گریتینگ های چدنی به دلیل مقاومت بیشتر در برابر زنگ زدگی، انتخاب مناسب تری هستند. کانال و گریتینگ چدنی نیکول مدل CAL10BF با توجه به مقاومت وزنی بالا یعنی دوازده و نیم تن به ازای هر محور خودرو، می تواند در فضاهای داخلی پارکینگ، همچنین ابتدا و انتهای رمپ ورودی، مورد استفاده قرار گیرد. طراحی زیبای گریتینگ چدنی نیکول باعث شده که مجموعه هایی لوکس پسند مثل هتل بزرگ تهران، از مشتریان آن باشند. علاوه بر پارکینگ ها می توان از این کانال در فضاهای صنعتی مثل تعمیرگاه ها و یا کارگاه ها نیز استفاده نمود. بدنه ی این کانال از جنس پلی پروپیلن بوده و بعد از قرارگیری داخل بتن، با توجه به فیکس شدن کامل گریتینگ روی آن، ایجاد صدا نمی کند.


درباره چدن بیشتر بدانیم …

چدن یک نوع آلیاژ ریختگی می باشد که می توان در قالب های متنوع، شکل دلخواه را هنگام ساخت، به آن داد. مقاومت در برابر خوردگی و سایش باعث شده است که چدن در صنعت کاربردهای فراوانی داشته باشد، حتی در تولید برخی قطعات می تواند جایگزین فولاد شود، چرا که قیمت تمام شده ی آن به مراتب پایین تر است.

کاربردهای چدن‌ : در ساخت شیر فلکه ها، بدنه های پمپ قطعات ماشین آلات، میل لنگ ها، چرخ دنده ها، غلتک ها، مفصل های فرمان، دیسک ترمزها، بازوها و چرخ دند‌ه‌ها، صفحه کلاچ‌ها ، تجهیزات الکتریکی کشتی‌ها، بدنه موتور، پمپ ها، بست ها، میله های شبکه، قطعات کوره‌ها، قالبهای شمش، قالبهای شیشه، بوته‌های ذوب فلز. در پمپهای دنده‌ای حمل اسید سولفوریک، پمپ‌ها و شیرهایی که در آب دریا مصرف می‌شوند، قطعات مورد استفاده در سیستم های بخار و جابجایی محلول های آمونیاکی، سود و نیز برای پمپاژ و جابجایی نفت خام اسیدی در صنایع نفت از چدن استفاده می شود. ساخت گریتینگ نیز یکی از کاربردهای پرمصرف چدن می باشد. همچنین انواع کفشور چدنی مخصوص پشت بام یا پارکینگ نیز تولید و در بازار عرضه می شود.

گریتینگ چدنی هتل تهران

نمونه گریتینگ چدنی کار شده در پارکینگ هتل بزرگ تهران


ابعاد گریتینگ چدنی

عرض: ۱۳۶ میلیمتر
ارتفاع کلی با کانال: ۹۸ میلیمتر
طول ماژول های گریتینگ: ۵۰ سانتیمتر
طول کانال پیش ساخته: یک متر
سایزهای موجود برای خرجی فاضلاب از کف: ۶۳ ، ۸۵ ، ۹۰ ، ۱۰۰ ، ۱۱۰ میلیمتر
سایزهای موجود برای خروجی جانبی: ۱۰۰ و ۱۱۰ میلیمتر
سایزهای موجود برای خروجی انتهایی: ۱۰۰ و ۱۱۰ میلیمتر

ابعاد گریتینگ چدنی


تفاوت چدن نشکن ( ductile iron ) و آهن معمولی ( cast iron )

چدن نشکن نسبت به آهن معمولی انعطاف پذیر تر است و گریتینگ های چدنی داکتل می توانند بدون شکستن کمی خم شوند و مقاومت وزنی بالایی داشته باشند. آهن معمولی سریعتر از داکتل فرسایش پیدا می کند چرا که مقاومت آن در برابر خورندگی پایین تر است. به همین علت است که چدن نشکن در کاربردهای تحت فشار، استفاده می شود، مثل لوله های انتقال آب، گریتینگ ، قطعات تحت فشار و خستگی خودرو و … اما کاربرد کست آیرون در صنعت ساخت و ساز بیشتر است. انعطاف پذیری چدن داکتل به دلیل گرافیت های گره دار موجود در آن است. چدن در سال ۱۹۴۳ توسط Keith Millis اختراع شد. البته قطعات بسیار قدیمی چدنی در کشور چین نیز کشف شده است.


در ویدئوی زیر با نصب گریتینگ چدنی ساخت هاراتون آلمان در یک محوطه ماشین رو آشنا می شوید:

به اشتراک بگذارید...