کفشور سرامیک خور

کفشور خطی چیست؟برای جمع آوری آبهای سطحی در کف محوطه هایی مثل حمام و سرویسهای بهداشتی از کفشورهای خطی استیل استفاده می شود. تفاوت کفشورهای خطی با سیستم نقطه ای یا همان کفشورهای ساده مربع، در ابعاد و نحوه ی جمع آوری آب است. کفشورهای خطی معمولا به صورت تمام استیل و غیر ماژولار در طولهای محدود نهایتاً تا یک متر طراحی و ساخته می شوند. کفشورهای خطی مرسوم به شکل مستطیل با عرض ۸ الی ۱۰ سانتیمتر و طولهای ۳۰ الی ۱۰۰ سانتیمتری تولید می گردند. ارتفاع کفشورها نیز در لبه ها ۳ سانتیمتر است. در وسط کفشورهای خطی یک خروجی فاضلاب قرار می گیرد تا آب به لوله اصلی فاضلاب از این طریق سرریز شود.

کفشور خطی استیل حمام

کفشور خطی استیل حمام


انواع کفشورهای خطی

کفشورهای خطی در دو مدل ساده و سرامیک خور تولید می شوند. در مدلهای ساده انواع گریتینگ با طرح های مختلف روی کاسه جمع آوری آب قرار می گیرد. در مدلهای سرامیک خور، یک برش سرامیک به عنوان کاور روی کفشور قرار می گیرد و آب از درز اطراف آن وارد کفشور و نهایتاً خروجی فاضلاب می شود. بدنه ی کفشورهای خطی در دو مدل ساده و شیب دار تولید می شود. در مدلهای شیب دار از دو طرف به سمت مرکز کفشور شیب ملایمی وجود دارد تا آب با سرعت بیشتری به سمت لوله فاضلاب هدایت شود.

کف شور خطی سرامیک خور

کف شور خطی سرامیک خور


مزیت کفشورهای خطی نسبت به کفشور نقطه ای

کفشورهای خطی حجم بیشتری از آب را در مدت زمان کمتری تخلیه می کنند. این امر باعث زودتر خشک شدن کف حمام می شود. شیب بندی در هنگام استفاده از کفشورهای خطی ساده تر است. زمانی که ما از کفشورهای نقطه ای استفاده می کنیم. از تمام نقاط حمام می بایست به سمت کفشور شیب بدهیم. این امر علاوه بر پیچیدگی و شیب بندی های نازیبا در کف، در صورت خطا در اجرا، باعث ایجاد گودی هایی و تجمع آب می شود. زمانی که از کفشور خطی چه در وسط چه در گوشه حمام استفاده کنیم، می توان با یک شیب ملایم یک طرفه یا دو طرفه تمام آب را به سمت کفشور هدایت کرد. علاوه بر این مزایا، کفشورهای خطی از زیبایی و طراحی شکلیل تر و خاص تری نسبت به کفشورهای پلاستیکی یا فلزی معمولی برخوردارند.

کفشور خطی

کفشور خطی

لینک مرتبط: کفشور سرامیک خور